Prijava

Vijesti

Varaždinski župan Anđelko Stričak nagradio uspješne učenike i njihove mentore

U atriju varaždinske Županijske palače održan je prijem za uspješne učenike osnovnih i srednjih škola i njihove mentore. Župan Anđelko Stričak čestitao im je na ostvarenim rezultatima na natjecanjima te uručio prigodne nagrade. Prijem je održan za osvajače medalja na međunarodnim natjecanjima te državne prvake, učenike i njihove mentore koji su osvojili prvo mjesto na državnim natjecanjima u znanju i strukovnim disciplinama te u glazbi i sportu. “Kad govorimo o uspjesima naših učenika, važno je naglasiti da su oni ukupno osvojili 101 medalju na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama te nam time pružili 101 razlog da budemo ponosni na njih i njihove uspjehe. Od 33 osvojena prva mjesta na državnim natjecanjima i smotrama, deset je osvojenih u znanju, 13 u strukovnim zanimanjima, četiri u glazbi, jedno prvo mjesto u natjecanju školsko-sportskih društva te pet prvih mjesta u kategoriji učenika s teškoćama u razvoju. Ujedno, naši učenici na državnim natjecanjima i smotrama osvojili su i 24 druga mjesta, te 18 trećih. Na međunarodnim natjecanjima, od robotike, informatike, matematike, naši učenici vratili su se s ukupno 13 zlatnih, 4 srebrna i 9 brončanih medalja”, rekao je župan Stričak. U prijem najboljih učenika okupljene je uveo Pjevački zbor starijeg uzrasta „Uršuline zvjezdice“ pod vodstvom Višeslava Jaklina, a koji je ove godine osvojio 1. mjesto i zlatnu plaketu na 67. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži, dok je samo događanje svojim muziciranjem uveličao i državni prvak na udaraljkama – učenik Glazbene škole u Varaždinu Andro Gotal.